LIETUVOS REGIONINĖ POLITIKA Home
en

Regionų forume – diskusijos apie savivaldos savarankiškumą ir tolygią regionų plėtrą

Regionų forume – diskusijos apie savivaldos savarankiškumą ir tolygią regionų plėtrą

Šiandien  Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva surengtas Regionų forumas,  kuris organizuojamas Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos. Regionų forumas šiemet skirtas savivaldos savarankiškumo stiprinimui bei regionų plėtros politikai aptarti.

Renginio metu pranešimą skaičiusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pabrėžė, kad siekiant reformuoti regioninę politiką, Lietuva pasirinko sunkesnį, tačiau prasmingesnį kelią.

„Džiaugiuosi, kad pasirinkome decentralizaciją – kelią, kurį renkasi šalys, besirūpinančios ne tik „greitesniu ir pigesniu“ investavimu, bet ir demokratija, pilietine visuomene, atvirumu ir įvairove.  Būtent šių principų nuoseklus laikymas galiausiai ir veda į gerovės valstybę“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pasak vidaus reikalų ministrės, mūsų valstybė pasirinkusi įgyvendinti regioninę politiką decentralizuotai, daugiau galių suteikė regionų plėtros taryboms. Nuo šiol nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą konkrečiame regione planuos ir koordinuos regiono plėtros taryba – savarankiškas juridinis asmuo, turintis įstatymu nustatytą kompetenciją.

Pagrindiniai dokumentai, pagal kuriuos gyvens mūsų šalis – tai Regioninės plėtros įstatymas, Strateginio valdymo įstatymas ir Nacionalinis pažangos planas. Visus šiuos dokumentus vienija bendras tikslas – tolygus ekonominis augimas ir prieinamos paslaugos visiems gyventojams.

Pagrindinį forumo pranešimą „Sėkmingos decentralizacijos kelias“ skaitė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Lietuvos skyriaus vadovas, decentralizacijos ekspertas Hansjörgas Blöchligeris. Šio pranešimo pagrindu vyko ekspertų diskusija.

Šių metų Regionų forume dalyvavo ir programos „Kurk Lietuvai” projekto dalyviai, kurie pristatė parengtą savivaldybių savarankiškumo stiprinimo priemonių planą.